O mnie

Mam na imię Agnieszka, co sugeruje że urodziłam się na przełomie lat 70/80. Przez całą moją edukację towarzyszyło mi duże grono Agnieszek! Starając się wyróżnić z tłumu zaakceptowałam więc przezwisko Opal (pochodzące od nazwiska).

Epoka w której przyszłam na świat wskazuje że jestem już w wieku stabilizacji życiowej i zawodowej. Szkoda, że tak rzadko życie trzyma się scenariusza. Z większymi lub mniejszymi trudnościami realizowałam jednak swoje plany życiowe. Skończyłam studia, napisałam doktorat i zostałam na uczelni. Praca politologa to moja pasja, lubię zajęcia ze studentami, ekscytuje mnie ciągle zmieniający się świat i wyzwania, które wciąż muszę stawiać przed sobą.

Udało mi się także znaleźć kochającego partnera i wydać na świat dwoje dzieci. Mimo trudności z czasem i organizacją nie porzuciłam swoich pasji: pilatesa, tenisa, papierowej książki i pachnącej ciastem kuchni.

Życie zawodowe wprowadziło mnie do świata kobiet. Od lat szukam ich historii tragicznych, wzruszających, pełnych sukcesów i pasji. Teraz pragnę podzielić się nimi z Wami. Udowodnić, że podróż przez świat kobiet to pasjonujące przeżycie.