Dziewczyna w rozterce?

„Niewiele jest takich miejsc, gdzie dobrze czułam się.

Niewiele jest takich chwil, za dobrze wiem, że smutek mam we krwi. (…)

Niewiele mam takich snów, co dobrze kończą się.

Każdego dnia więcej wiem, żałuję, że nie umiem wiedzieć mniej”.

(Ania Dąbrowska  „Smutek mam we krwi”)

Moje ostatnie urodziny skłoniły mnie do głębszej niż zwykle refleksji. Przestałam być już kobietą po trzydziestce a zaczęłam być kobietą przed czterdziestką. Czy to coś zmienia?

Miejsce

Zawsze dbałam o to żeby mieć swoje własne miejsce na ziemi. Mój pokój w domu rodzinnym, mój wynajmowany pokój na studiach, moja z dużym trudem spłacana kawalerka i mieszkanie dla mojej rodzinny zawsze były moim oczkiem w głowie. Zawsze wolałam kupić  coś do domu niż dla siebie. Mój dom to Ja. To już dziś wiem, że strasznie tęsknię za moim domem, zawsze muszę mieć gdzie wrócić to daje mi spokój i poczucie bezpieczeństwa. Nie wiem czy dałaby radę żyć bez własnego kąta, wygodnego łóżka, ulubionego obrazu i stołu w kuchni gdzie tak lubię pracować.

Nie jestem typem, który dobrze się czuję niezależnie gdzie jest.

Sny

Nie czytam horoskopów, nie chodzę do wróżki, nie przeliczam  swojej daty urodzenia na magiczną cyfrę, która pozwoli mi odkryć prawdę o sobie. Wierzę jednak w sny. Śnię dużo i często myślę o swoich snach. Ostatnio często śnią mi się wydarzenia z dzieciństwa, przyjaciele z młodości, chwile które dawały początek dorosłemu życiu.  Dziś żałuję że wiele tamtych chwil i ludzi z nimi związanych puściłam w zapomnienie. Czuję że przychodzi ten czas kiedy człowiek chce sobie odpowiedzieć na pytanie: Kim Ja właściwie jestem?

Wierzę, że sny pilnują naszych myśli.

Rozumiem

Świat jest taki jak go widzę. Taki jak chciałabym go widzieć i taki jaki  udaję że nie widzę. Nie lubię dorosłości za obłudę, poprawność i pragmatyzm. Rozumiem ważność wyborów i  hierarchię wartości. Wiem jak się zachować aby nie krzywdzić innych. Smucę się w środku i sama. Choć wiem że warto szukać prawdziwej siebie w te dobre i w te gorsze dni.

Gdzieś jestem tylko gdzie?.

 

„Stary i sprawdzony śnię sobie sen

Mam tu swoje nic, mam to czego chcę

Tu niespokojnych myśli nie słyszy nikt

Dla nikogo sobą mogę być”

(Ania Dąbrowska „Nadziejka”)

Aniu gdziekolwiek jesteś… jesteś mi bliska – dziewczyna jak Ty w rozterce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *